פרסומים

נשים מספרות על בדיקת קולפוסקופיה (בדיקת צוואר הרחם)

נועה, בת 36 אחות במקצועה ואם ל-2 ילדים (תל-אביב):

לפני כמעט עשור הייתה לי הפרשה דמית אחרי קיום יחסי מין. זה קרה רק פעם אחת אבל הייתה לי הרגשה לא טובה. הלכתי להיבדק אצל גינקולוג שאמר שהכול תקין ואין מה לדאוג. אבל הלב שלי אמר לי שמשהו לא בסדר. בעקבות המלצה של חברה טובה הגעתי למרפאה של פרופ' הרצל בן-חור. הוא ביצע בדיקת פאפ. שבוע אחר-כך התקשר להגיד שבדיקת הפאפ הראתה שיש תאים לא תקינים וביקש שאבוא להיבדק שוב. הוא ביצע בדיקת קולפוסקופיה וראה שיש צבר של תאים שנראו סרטניים. הוא ניתח אותי בדחיפות כדי להסיר את הצברים הסרטניים מצוואר הרחם. אמרתי לו שמה שלא יהיה, אני רוצה עוד ילד! תודה לאל הניתוח עבר בשלום, וגם…אחרי כמה שנים נכנסתי להיריון ונולדה לי בת שנייה. הוא הציל את החיים שלי. עד היום אני מקפידה על בדיקות שגרתיות ויודעת שאני צריכה לסמוך על התחושות שלי."

סמדר, בת 47 עורכת דין ואם ל-3 ילדים (ראשון-לציון):

"במשך תקופה ארוכה היה לי דימום. עכשיו זה נראה לי הזוי, אבל התעלמתי מזה. לא היו לי כאבים או אי נוחות חוץ מזה, אז חשבתי שאולי זה שיבוש במחזור בגלל התחלה של גיל המעבר. הייתי מאוד עסוקה עם הבית, עם העבודה, ופשוט חיכיתי שזה יעבור מעצמו. אחרי 5 חודשים של דימום קבעתי תור לפרופ' בן-חור שהכרתי מההריונות. הוא עשה בדיקה עם מכשיר קולפוסקופ, איתו הוא ראה את צוואר הרחם מקרוב. הבדיקה לא הייתה ארוכה. בסופה הרופא הסביר לי שיש לי גידול סרטני בצוואר הרחם ושצריך לטפל בזה בהקדם. קבענו תאריך לניתוח מיידי שעבר בשלום. היום ברור לי שאני לא מזניחה ככה שוב את הגוף שלי."

פרופ' בן-חור מבצע בדיקות צוואר הרחם: קולפוסקופיה, פאפ, פאפ דק ו-HPV במרפאתו ברחובות בהסדר עם קופות החולים וביטוחים פרטיים.


לקביעת תור לביצוע בדיקת צוואר הרחם התקשרי לטל.08-9491410 ,
03-5123129 או לחצי כאן ליצירת קשר.