פרסומים

נשים מספרות על בדיקת קולפוסקופיה (בדיקת צוואר הרחם)

רוני, בת 25 סטודנטית ואם ל-2 ילדים (חולון):

"לפני בערך 4 שנים התחלתי להרגיש כאבים בבטן שהלכו והתגברו. הכאבים היו מלווים בדימומים בזמן יחסי מין וגם ככה סתם. הייתי מאמנת כושר ועושה המון ספורט ובהדרגתיות הכאבים החריפו כל-כך עד שלא יכולתי לעשות ספורט, בעיקר לא ריצה או אירובי. כל פעילות קופצנית פשוט הייתה בלתי אפשרית עבורי.
לאורך התקופה הזו טופלתי אצל רופא נשים שלא הפנה אותי לבדיקות הנדרשות, למעט פאפ שעשיתי פעמיים ויצא תקין.
לדברי אותו רופא כל חודש היה לי משהו אחר, פעם דלקת ברחם, פעם דלקת בשתן וכו'…
וכך במשך חצי שנה הייתי כל חודש על אנטיביוטיקה מסיבה אחרת (לדבריו) הוא אמר שבגלל שהפאפ שלי תקין אין צורך בבדיקות נוספות.
אחרי חצי שנה עברתי לרופאה אחרת (מדהימה יש לציין) שלאחר שסיפרתי לה את הסיפור הפנתה אותי לבדיקת קולפוסקופיה שבמהלכה לקחו לי ביופסיה וכשחזרו התוצאות מצאו שיש לי תאים טרום סרטניים בצוואר הרחם.
הופניתי לבצע הקפאה של צוואר הרחם דרך קופת החולים ולאחר מכן נכנסתי להיריון.
ילדתי ושלושה חודשים לאחר מכן נכנסתי להיריון שוב 🙏🏼
אחרי ההיריון השני הלכתי לביקורת וראו שהתאים עדיין קיימים, tl לדברי הצוות במרפאת צוואר הרחם, ברמה נמוכה שלא מצריכה טיפול.
8 חודשים לאחר מכן הלכתי לביקורת נוספת ובביופסיה נמצא כי התאים התרבו.
משם כבר החלטתי לטפל באופן פרטי ואחרי סקר שוק והמלצות רבות הגעתי לפרופסור הרצל בן-חור .
המצב היה ממש חמור. לפי ההסבר שקיבלתי מבן-חור צוואר הרחם מורכב מהמון המון תאים ומה שקרה אצלי זה שהרבה מהתאים האלו יצאו החוצה וגרמו לצוואר רחם פצוע ומדמם מאוד, משהו שכנראה כבר שנים מתפתח.
קבעתי אצל בן-חור תור לצריבה של צוואר הרחם ובמהלך הטיפול הוא התריע בפניי שיש סיכוי שאזדקק לצריבה נוספת .
לאחר צריבה 1 בלבד הכול כבר היה מאחורי! לאחר לקיחה של 2 ביופסיות בפעם הראשונה מזה 4 שנים הכול יצא נקי! אני מודה לה' שהוביל אותי לבן חור!!! הוא הציל אותי!
כל-כך חשוב לכל אחת ללכת להיבדק, ואם את מרגישה שמשהו לא תקין בגוף שלך, תתעקשי על בדיקות נוספות! לא תמיד בדיקת פאפ יכולה לקלוט הכול".

נועה, בת 36 אחות במקצועה ואם ל-2 ילדים (תל-אביב):

"לפני כמעט עשור הייתה לי הפרשה דמית אחרי קיום יחסי מין. זה קרה רק פעם אחת אבל הייתה לי הרגשה לא טובה. הלכתי להיבדק אצל גינקולוג שאמר שהכול תקין ואין מה לדאוג. אבל הלב שלי אמר לי שמשהו לא בסדר. בעקבות המלצה של חברה טובה הגעתי למרפאה של פרופ' הרצל בן-חור. הוא ביצע בדיקת פאפ. שבוע אחר-כך התקשר להגיד שבדיקת הפאפ הראתה שיש תאים לא תקינים וביקש שאבוא להיבדק שוב. הוא ביצע בדיקת קולפוסקופיה וראה שיש צבר של תאים שנראו סרטניים. הוא ניתח אותי בדחיפות כדי להסיר את הצברים הסרטניים מצוואר הרחם. אמרתי לו שמה שלא יהיה, אני רוצה עוד ילד! תודה לאל הניתוח עבר בשלום, וגם…אחרי כמה שנים נכנסתי להיריון ונולדה לי בת שנייה. הוא הציל את החיים שלי. עד היום אני מקפידה על בדיקות שגרתיות ויודעת שאני צריכה לסמוך על התחושות שלי".

סמדר, בת 47 עורכת דין ואם ל-3 ילדים (ראשון-לציון):

"במשך תקופה ארוכה היה לי דימום. עכשיו זה נראה לי הזוי, אבל התעלמתי מזה. לא היו לי כאבים או אי נוחות חוץ מזה, אז חשבתי שאולי זה שיבוש במחזור בגלל התחלה של גיל המעבר. הייתי מאוד עסוקה עם הבית, עם העבודה, ופשוט חיכיתי שזה יעבור מעצמו. אחרי 5 חודשים של דימום קבעתי תור לפרופ' בן-חור שהכרתי מההריונות. הוא עשה בדיקה עם מכשיר קולפוסקופ, איתו הוא ראה את צוואר הרחם מקרוב. הבדיקה לא הייתה ארוכה. בסופה הרופא הסביר לי שיש לי גידול סרטני בצוואר הרחם ושצריך לטפל בזה בהקדם. קבענו תאריך לניתוח מיידי שעבר בשלום. היום ברור לי שאני לא מזניחה ככה שוב את הגוף שלי".

פרופ' בן-חור מבצע בדיקת קולפוסקופיה ובדיקות צוואר הרחם: פאפ, פאפ דק ו-HPV במרפאתו ברחובות בהסדר עם קופות החולים וביטוחים פרטיים.

לקביעת תור לביצוע בדיקת צוואר הרחם השאירי הודעה בטל.08-9491410 ,
או לחצי כאן ליצירת קשר.